Dell EMC Live Optics™, BT ortamınız ve iş yükleriniz hakkında verileri toplayabileceğiniz, görselleştirebileceğiniz ve bunları paylaşabileceğiniz ücretsiz online bir yazılımdır.

İş Yüklerinizin Performansını Görselleştirerek Keşfedin

Dell EMC Live Optics™ sunucu / veri depolama yapılandırması ve performansını izleyip, bunları görsel olarak raporlayabilmenize imkan veren endüstri standardı bir yöntemdir.

BT profesyonellerinin karar vermelerini hızlandırmak ve riskleri azaltmak için elde ettikleri iş yüklerine ait kaynak tüketimlerimlerini üretici, donanım ve platform bağımsız bir şekilde izleyip raporlayabilmelerini sağlar.

Sizin performansınız size özeldir. Dell EMC Live Optics™ size özel performans  değerlerinizi kaydetmeniz ve iletmeniz için güvenli ve basit bir yol sunar.

Dell EMC Live Optics™ ile BT ortamınıza ait raporları Collector adı verilen yazılımı indirip, ortamınızda çalıştırarak kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Collector yazılımını iki farklı şekilde çalıştırabilirsiniz. Sunucu/işletim sistemlerinde performans verileri toplarken ve bu verileri Dell EMC Live Optics™ sunucularına anlık olarak gönderebileceğiniz gibi Collector ile toplayacağınız performans verileri sonucunda bir output dosyası oluşturup, bunu Dell EMC çalışanları veya iş ortakları ile raporlarınızın oluşturulması için paylaşabilirsiniz.

Windows Collector

Optical Prime adı verilen Windows işletim sistemine sahip makineler (masaüstü veya sunucular) üzerinde çalışan Live Optics Collector‘üdür. Çalıştırıldığı Windows makineden, uzak Windows, UNIX, Linux (XenServer ve KVM’de olabilir) sistemler ve VMware vCenter’dan veriler Windows Collector ile toplanabilir.

Linux Collector

Linux işletim sistemine sahip makineler üzerinde Live Optics Collector çalıştırılması için kullanılır. 32 ve 64 bitlik iki farklı versiyonu vardır. Çalıştırıldığı Linux makineden ve uzak UNIX veya Linux (XenServer ve KVM’de olabilir) sistemlerden veriler Linux Collector ile toplanabilir.

Dell EMC Live Optics Collector Talep Edin

Dell EMC Live Optics™ ile BT ortamınızın izlemesi ve analiz edilmesi için aşağıda formu doldurarak size bir Dell EMC çalışanın veya iş ortağının ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Faydalı Linkler

VMware/vCenter Server’a Nasıl Bağlanılır?

Windows Collector Nasıl Çalıştırılır?

Linux Collector Nasıl Çalıştırılır?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir